Usługi makijażu permanentnego w Warszawie, salon makijażu permanentnego

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to zabieg estetyczny polegający na skorygowaniu defektów lub podkreśleniu w sposób subtelny urody. Można nim skorygować kształt ust, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej wyrazistym. Można również podkreślić spojrzenie zagęszczając linię rzęs. Kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Najczęściej korekty wymagają brwi – niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone. Coraz częściej ze względu na wygodę makijaż permanentny zastępuje tradycyjny makijaż i jest sporym ułatwieniem dla kobiet.

Wbrew dość często spotykanym opiniom makijaż permanentny to nie tatuaż. Oczywiście jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy to makijaż permanentny pojawił się na rynku beauty to nie wiele wówczas się różnił od tatuażu, nie tylko pod względem technik pigmentacji i głębokości podania barwnika, ale i stosowanych do zabiegu barwników a nawet standardów dotyczących wymierzania symetrii i nadawania kształtu brwiom. Wiele lat temu nie zwracano uwagi na to, jaki klientka ma kształt oka i każdemu, kto sobie zażyczył rysowano kreski dekoracyjne, często grube nie wspominając już o kreskach dolnych, które dziś dla tych kobiet są koszmarem, o którym pragną zapomnieć. Być może nie wiesz, ale jeszcze wiele lat temu modne było obrysowanie samego konturu ust i najlepiej w kolorze brązowym a idealną metodą na ich powiększenie był makijaż permanentny ust poza czerwienią wargową, który ze względu na różnicę chociażby w budowie i strukturze skóry niestety po czasie wyglądał jak rozmyta szminka a kolor różnił się od tego na czerwieni wargowej. Dziś takich rzeczy się nie robi, przynajmniej u doświadczonego i świadomego konsekwencji linergisty.

Oczywiście praktyka dnia codziennego pokazuje mi, że, mimo rozwinięcia się branży makijażu permanentnego znacząco na plus w moim gabinecie pojawia się coraz więcej poszkodowanych zabiegiem makijażu osób. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dostępność szkoleń przyczynia się do tego, że coraz więcej osób wykonuje taki zabieg, często nie mając jeszcze wprawy, wiedzy i doświadczenia a także stosując pigmenty słabej jakości, albo pigmenty, które są połączeniem tych do makijażu permanentnego i tatuatorskich, które jednak powinny być stosowane przez osoby pewne swoich umiejętności a osiągnięty wówczas efekt zabiegowy byłby bardzo zadowalający. Wybierając, zatem specjalistę, który wykona zabieg na Twojej twarzy niech jednym wyznacznikiem nie będzie cena. Nie podkładaj się uczącej koleżance czy kursantce na szkoleniu. Usunięcie makijażu permanentnego w późniejszym etapie będzie bardzo kosztownym dla Ciebie zabiegiem, droższym niż sam zabieg makijażu permanentnego u doświadczonej osoby, nie wspominając już o nieprzyjemnych doznaniach podczas zabiegów usuwania. Być może nie jesteś jeszcze tego świadoma, ale niektórzy sumę wydaną na zabiegi usuwania makijażu permanentnego mogli być zamienić na zagraniczną wycieczkę. Pamiętaj, że decyzja należy do Ciebie!

Obecnie makijaż ma stanowić podkreślenie urody, skorygowanie niedoskonałości, wyrównanie asymetrii czy ułatwić funkcjonowanie w życiu codziennym, ale w sposób smaczny i nie przerysowany! Permanentne usta potrafią nadać piękny i wyraźny kształt ustom, które w wyniku częstych opryszczek straciły swój naturalny kształt i posiadają liczne odbarwienia lub licznie obecne plamki Fodycea. Wykonanie makijażu permanentnego bardzo często sprawia, że Panie nie używają juz z szminek. Jeśli zaś Twoje brwi są jasne a częste farbowanie ich henną nie pozwala na uzyskanie dla Ciebie satysfakcjonującego efektu to innym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie właśnie makijaż permanentny brwi. Jeśli natomiast nie potrafisz się malować lub brakuje ci czasu na codzienny makijaż, uprawiasz aktywności fizyczne, które powodują, że tradycyjny makijaż nie utrzymuje się zbyt długo to metoda makijażu permanentnego z pewnością ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie.

Jak wygląda zabieg?!

Każdy zabieg makijażu permanentnego poprzedza wypełnienie świadomej zgody na zabieg oraz konsultacja. Po wyeliminowaniu bezwzględnych przeciwwskazań do zabiegu zapoznaje się z wizją klienta, jego realnymi oczekiwaniami a następnie zostaje ustalona technika pigmentacji. Po ustaleniu szczegółów zabiegu przechodzę do rysunku ust a w przypadku brwi wymierzenia ich symetrii oraz wyrysowania kształtu brwi. Po zaakceptowaniu przez klientkę kształtu dobieramy odpowiedni kolor a następnie przechodzimy do pigmentacji. Wykonanie zabiegu makijażu permanentnego wraz z wcześniejszą konsultacją i rysunkiem zajmuje od 1.5 do 2.5h. Zabieg na początku nie jest przyjemny, aczkolwiek odczuwanie bólu i odporność na niego to również kwestia indywidualna. Nie mniej jednak po zastosowaniu środka relaksującego odczuwanie bólu jest zerowe a niektóre z klientek są tak odporne na ból, że nie potrzebują zastosowania takich środków.

Zaraz po zabiegu miejsce pigmentacji jest napięte, podrażnione, zaczerwienione i swędzi. Opuchlizna spowodowana zabiegiem sprawia, że miejsce zabiegowe może wydawać się nie symetryczne. Bezpośrednio po makijaż jest przerysowany i ciemniejszy niż zamierzony efekt końcowy. Po kilku dniach powstałe „strupki” zaczynają się złuszczać i zazwyczaj do 14 dni od zabiegu kolor blednie średnio o ok 50% barwy wyjściowej, a pełna stabilizacja koloru następuje w ciągu kilku tygodni od zabiegu. Kolor w tym czasie może się przyciemnić.

Jak długo utrzymuje się efekt?!

Trwałość makijażu permanentnego to bardzo indywidualna kwestia zależna od wielu czynników takich jak stan zdrowia, zażywane leki, ekspozycja na promieniowanie UV, wiek, rodzaj skóry czy codzienna pielęgnacja aż w końcu technika pigmentacji, głębokość pigmentu oraz rodzaj barwnika. W zależności również od czynników indywidualnych, techniki pigmentacji, koloru a zwłaszcza jego intensywności odświeżenie makijażu brwi to bardzo rzadko 6 miesięcy a najczęściej 1- 2 lata, makijaż ust w zależności od intensywności koloru to 1-3 lata lub rzadziej a w przypadku makijażu oczu zazwyczaj nie częściej niż co 1,5 -2 lata.

Przeciwwskazania do zabiegu poniżej są przeciwwskazaniami bezwzględnymi, co nie oznacza, że jeśli coś nie zostało w niej wymienione nie będzie przeciwwskazaniem. W związku, z czym proszę o wcześniejsze skonsultowanie się przed zabiegiem, jeśli przyjmujesz na stałe jakieś leki lub występują u Ciebie choroby spoza poniższej listy!.

 • nie przychodź na zabieg chora, przeziębiona – organizm w tym czasie wytwarza przeciwciała i rezultat może być daleki od oczekiwanego
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby wirusowe (np. opryszczka), bakteryjne, grzybicze
 • choroby w ostrej fazie zakażenia ( grypa, angina itp.)
 • przeziębienie, podwyższona temperatura, kaszel, katar
 • choroby autoimmunologiczne ( np. łuszczyca, AZS, RZS, stwardnienie rozsiane)
 • nieustabilizowana cukrzyca
 • epilepsja
 • nadciśnienie
 • zaburzenia krzepnięcia krwi – hemofilia
 • skłonność do tworzenia się bliznowców, keloidów
 • nowotwory, chemioterapia
 • zażywanie antybiotyków, retinoidów, kortykosteroidów i leków przeciwzakrzepowych
 • świeże wypełnienia ( kwas hialuronowy, botox, nici itp.)
 • choroby oczu, przebyte operacje gałki ocznej w przypadku pigmentacji oczu
 • odżywki na porost rzęs i brwi w przypadku pigmentacji brwi lub kresek
 • przedłużone rzęsy w przypadku pigmentacji oczu
 • wszystkie inne choroby, zażywane leki czy suplementy ziołowe należy skonsultować z linergistką oraz lekarzem prowadzącym przed zapisaniem się na zabieg.

Techniki makijażu permanentnego

Brwi techniką ombre/powder effect to jedna najpopularniejszych technik pigmentacji brwi, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientek. Powder efekt/ombre znacznie różni się od klasycznej pigmentacji metodą cieniowania, jest bardziej subtelna i delikatnie podkreśla łuk brwiowy. Brwi nie są jednolite, ale wycieniowane w taki sposób, by do złudzenia przypominały naturalne brwi. Brwi wykonane tymi technikami są jaśniejsze u nasady a bardziej nasycone przy końcówce. Oczywiście według upodobań u jednej klientki brwi mogą być mniej lub bardziej zasrywane czy rozcieniowane. Ten rodzaj pigmentacji zalecany jest dla osób pragnących posiadać pełniejsze brwi, zachowując jednocześnie miękką i  delikatną konsystencję.

Brwi techniką microblading to manualna technika pigmentacji brwi, która pozwala na zupełne zrekonstruowanie brwi i uzupełnienie włosków, gwarantująca bardzo naturalny wygląd. Brwi wykonane tą metodą do złudzenia przypominają naturalne włoski, jednocześnie są mocne, gęste i mają piękny kształt. Microblading to idealne rozwiązanie dla suchej, gładkiej skóry. Dla posiadaczek skóry grubej, porowatej i tłustej rekomenduje inne techniki, gdzie pigment będzie utrzymywał sie znaczniej dłużej a efekt wizualny będzie ładniejszy.

Brwi hybrydowe to połączenie techniki microblading i manual shading lub techniki maszynowej ombre/powder effect. Połączenie tych dwóch metod wzmacnia efekt końcowy makijażu techniką microblading. Włoski w tej technice mogą być narysowane w ten sposób by wypełnić cały kształt brwi lub tylko uzupełnić włoski na samych początkach i nasadzie brwi.

Brwi techniką manual shading to ręczna technika cieniowania brwi. Wykorzystywana samodzielnie lub tez w celu  wzmocnienie efektu microbladingu.

Brwi metodą cieniowania  – makijaż permanentny brwi metodą cieniowania polega na pigmentowaniu kształtu łyku brwiowego w postaci cienia, który podkreśla kształt brwi i wizualnie je zagęszcza. Klasyczna metoda cieniowania brwi polega na pigmentacji cienia jednym kolorem. Jest to jedna ze starszych technik pigmentacji, której, na co dzień już od bardzo dawna w gabinecie nie stosuje.

Usta techniką babydoll lips/aquarelle – technika mająca na celu stworzyć piękne, bezkonturowe podkreślenie ust przenikającymi się miękko kolorami, tak, aby sprawiły wrażenie pełnych, miękkich
i młodzieńczych ust.

Usta techniką ombre – usta wykonane techniką ombre zaznaczają naturalny kontur czerwieni wargowej a jej wypełnienie polega na uzyskaniu cieniowania i delikatnych przejściach w 3 kolorach.

Usta techniką 3d lips – technika pigmentacji ust metodą 3D polega na zaznaczeniu konturu i pokrycie czerwieni wargowej dwoma kolorami.

Usta z cieniem – technika ta polega na wyrysowaniu kształtu czerwieni wargowej z zaznaczeniem konturu i rozproszeniu pigmentu 2-3 mm w głąb czerwieni, dając efekt „zjedzonej” pomadki.

Usta z wypełnieniem – technika ta pozwala na pigmentację ust z zaznaczeniem konturu i pokryciem wybranym kolorem całej powierzchni czerwieni wargowej. Efekt, jaki można uzyskać dzięki tej technice to pełniejszy i wyrazisty kształt w przeciwieństwie do tradycyjnego cieniowania.

Kreski zagęszczające – pigmentacja oka w linii rzęs będzie idealnym wyborem dla osób, które na codzień nie noszą mocnego makijażu a zależy im na subtelnym podkreśleniu spojrzenia. Ten rodzaj kreski sprawi, że nikt nie zauważy makijażu permanentnego, ale wszyscy zauważą, że masz piękne oczy i gęste rzęsy!

Zanim zapiszesz się na zabieg zapoznaj się z informacjami jak przygotować się do zabiegu. Nie które punkty wymagają dłuższego zaplanowania wizyty.

Przygotowanie do zabiegu – zalecenia ogólne

 • jeśli kiedykolwiek wykonywany był u Ciebie makijaż permanentny i widoczne są nadal jego nawet nie wielkie pozostałości to przed zapisaniem się na zabieg  zobowiązana jesteś do zgłoszenia takiej informacji przy rezerwacji terminu. Następnie poproszę Cię o wysłanie zdjęć i na tej podstawie ocenię czy nie będzie konieczności usunięcia bądź rozjaśnienia makijażu laserowo bądź chemicznie. W momencie, gdy pojawisz się w gabinecie na zabiegu z pozostałościami makijażu permanentnego, który jest nie estetyczny, wybarwiony czy nie symetryczny etc mogę odmówić wykonania zabiegu lub zaproponować wykonanie zabiegu usuwającego/rozjaśniającego barwnik
 • upewnij się przed rezerwacją terminu czy nie masz przeciwwskazań do zabiegu. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się ze mną. Wykluczenie przeciwwskazań zaoszczędzi obu stronom czasu
 • jeśli pojawiła się u Ciebie opryszczka, musisz odczekać minimum 2 tygodnie od jej wygojenia, czyli od momentu, gdy odpadł ostatni strupek
 • miejsce poddawane pigmentacji musi być wolne od podrażnień
 • w dniu zabiegu nie wolno zażywać leków i substancji rozrzedzających krew – unikać aspiryny, ibuprofenu i innych leków z grupy NLPZ, a także KOFEINY i ALKOHOLU. Nie łykaj tabletek przeciwbólowo ze względu na zabieg- one nie mają takiego działania a to jedynie utrudni i przedłuży nasze spotkanie
 • jeśli korzystałaś ostatnio z zabiegów medycyny estetycznej (np. kwas hialuronowy, nici) wykonywanych w obrębie miejsca gdzie przeprowadzany ma być zabieg pigmentacji musisz poczekać 1-2 miesiące.

Dodatkowo przy makijażu permanentnym brwi:

 • jeśli zależy Ci na najbardziej naturalnym efekcie końcowym makijażu musisz wiedzieć, że efekt ten jest piękniejszy w momencie, gdy na brwiach jest jak najwięcej naturalnych włosków. Z tego powodu najlepiej też nie wyrywać włosków pęsetą ani woskiem a jedynie golić je trymerem lub pozostawić samym sobie, aby odrastały
 • dzień wcześniej warto wykonać peeling skóry na brwiach
 • jeśli planujesz poddać się zabiegowi pigmentacji brwi pamiętaj, że stosowanie preparatów na porost brwi i rzęs jest przeciwwskazaniem. Aby przystąpić do zabiegu należy odstawić preparat MINIMUM  1 miesiąc przed planowanym zabiegiem, następnie nie wolno go używać miesiąc po zabiegu, czyli miesiąc przed korektą, oraz 1 miesiąc po korekcie. Oznacza to, że preparat ten musisz odstawić na 3 miesiące
 • hennę brwi można wykonać najpóźniej 2 tygodnie przed zabiegiem.

Dodatkowo przy makijażu permanentnym ust:

 • usta nie mogą być suche i spierzchnięte przed zabiegiem, więc warto zadbać o ich nawilżenie a dzień wcześniej wykonać peeling ust. Spierzchnięte, popękane usta słabiej przyjmują pigment.

Dodatkowo przy makijażu permanentnym oczu:

 • w przypadku pigmentacji kresek, jeśli jesteś posiadaczką przedłużonych rzęs musisz je usunąć przed zabiegiem. Można je ponownie założyć dwa tygodnie po korekcie, czyli 2 miesiące od pierwszego zabiegu
 • jeśli planujesz poddać się zabiegowi pigmentacji kresek pamiętaj, że stosowanie preparatów na porost brwi i rzęs jest przeciwwskazaniem. Aby przystąpić do zabiegu należy odstawić preparat MINIMUM 1 miesiąc przed planowanym zabiegiem, następnie nie wolno go używać miesiąc po zabiegu, czyli miesiąc przed korektą, oraz 1 miesiąc po korekcie. Oznacza to, że preparat ten musisz odstawić na 3 miesiące
 • jeśli planujesz wykonać lifting/laminowanie rzęs to zdecydowanie należy wykonać jej najpóźniej 2 dni przed pigmentacją kresek
 • przed zabiegiem musisz wyjąc szkła kontaktowe. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą płyn i pudełko na soczewki.

Jeśli nie jesteś pewna tego czy to jest zabieg dla Ciebie, chciałabyś dopytać o ważne dla Ciebie aspekty to zapraszam na KONSULTACJĘ LINERGISTYCZNĄ, która może być również KOSNULTACJĄ LINERGISTYCZNĄ Z WIZUALIZACJĄ obejmującą rysunek techniczny, który pozwoli Ci szerzej spojrzeć na swój nowy wizerunek. Pamiętaj jedynie podczas rezerwacji terminu o wyborze odpowiedniej konsultacji, ponieważ ich czas się różni i w przypadku konsultacji standardowej nie będzie czasu na wykonanie wizualizacji.

Nie rezerwuj terminu na pełny zabieg makijażu permanentnego, gdy występują u Ciebie przeciwwskazania, nie jesteś zdecydowana lub masz pytania/wątpliwości. Do omówienia ważnych kwestii i rozwiania wątpliwości służy konsultacja a rezygnacja z zabiegu w momencie, gdy masz już zarezerwowany termin i rezygnujesz z niego np. w dniu jego wykonania powoduje utratę przedpłaty mimo nie wykonania zabiegu. Szanujmy swój czas!

Koszt zabiegu obejmuje korektę dopełniającą, którą wykonuje się między 4 a 6 tygodniem od wykonania pierwszego zabiegu.