Alternatywą dla laseroterapii, która pozwala na usuniecie barwnika ze skóry są removery, czyli płynne produkty bazujące na mieszankach związków chemicznych lub organicznych. Produkt ten wprowadza się bezpośrednio do skóry, rozpuszcza on delikatnie cząsteczkę pigmentu i pod wpływem osmozy transportuje go na powierzchnię skóry. Barwnik użyty do wykonania makijażu permanentnego/tatuażu wydostaję się częściowo już podczas zabiegu a częściowo będzie wydostawał się na zewnątrz i zejdzie wraz ze strupkiem powstałym po zabiegu.
Zastosowanie removera w zabiegach usuwania tatuażu i makijażu permanentnego pozwala na całkowite usunięcie bądź rozjaśnienie barwnika do takiego stopnia, aby możliwe było wykonanie nowego, estetycznego makijażu lub też wykonanie nowego wzoru tatuażu. Zabieg z użyciem removera jest alternatywą przede wszystkim dla osób, u których laser nie jest w stanie usunąć pigmentu, chociażby ze względu na odcień barwnika czy osłabione już zdolności układu immunologicznego do trawienia cząsteczki pigmentu obecnego w skórze. Remover jest również jedynym rozwiązaniem dla osób, u których zastosowano tzw. kamuflaż, czyli barwnik w kolorze skóry, którego użycie ma na celu zakrycie pigmentu w miejscach, w których nie powinno go być a który jest dość często używany podczas nieudanych pigmentacji. Kamuflaż po czasie przybiera odcień bieli, żółci, której usunięcie laserem jest niemożliwe ze względu na to, że laser „nie widzi” bieli tytanowej, czyli koloru białego, żółtego. Remover można wykonać w każdej okolicy ciała i twarzy, nawet powiek czy czerwieni wargowej.
Zabieg usuwania removerem przebiega w sposób podobny jak zabieg makijażu permanentnego lub tatuowania z tym, że czas zabiegu jest znacznie krótszy. Podczas zabiegu maszyną przy użyciu jednorazowego/ sterylnego kartridża specjalną techniką podawany jest powyższy preparat, który rozbija cząsteczki i wypycha pigment na zewnątrz. Pełne usunięcie pigmentu ze skóry zależne jest oczywiście od jego ilości i gęstości barwnika w skórze, jego barwy i osobniczych uwarunkowań organizmu. W zależności od problemu, okolicy i historii zabiegowej danego obszaru dobierany jest odpowiedni remover. Odstępy miedzy zabiegami w zależności od użytego preparatu wynoszą od 30 do 60 dni.
Removery, które stosuje do zabiegów nie zawierają kwasów, są bezpieczne, nieszkodliwe. Produkty zawierają substancje czynne dozwolone w całej Europie, posiadają międzynarodowe karty bezpieczeństwa, laboratoryjne testy chemiczne i mikrobiologiczne a także spełniają ogólnoświatowe normy, co jest zatwierdzone odpowiednimi certyfikatami w całej Europie.
Jeśli masz pytania w kwestii zabiegów usuwania barwnika ze skóry i nie wiesz jaka metoda usunięcia makijażu permanentnego byłaby dla Ciebie najbezpieczniejsza i najszybsza zapraszam na konsultację kosmetologiczną do gabinetu.