Fala radiowa Warszawa, zabiegi antycellulitowe, Warszawa Flawless Skin Justyna Sobczyńska, Zaffiro Warszawa, Termolifting Warszawa, Flawless Skin Warszawa, zabiegi ujędrniające ciało Warszawa, zabiegi ujędrniające uda, Warszawa, zabiegi ujędrniające brzuch Warszawa, drenaz limfatyczny Warszawa

HiTech therapy

Medycyna fizykalna od dawna stosowana jest we wspomaganiu leczenia i zapobieganiu różnego typu patologiom występującym w układach narządowych człowieka. Zabiegi fizykalne są popularną i powszechnie stosowaną metodą, wykorzystywaną we wszelkiego rodzaju jednostkach publicznej służby zdrowia czy obiektach beauty. HiTech therapy to technologia, która została już wynaleziona ponad 20 lat temu nadal stanowi innowację w Polsce i jest stosowana w nie wielu placówkach. W celach estetycznych zabieg wykorzystuje się w zabiegach face liftingu i o działaniu antycelullitowym, ujędrniającym oraz modelującym sylwetkę.

Technologia ta to generator fali radiowej o wysokiej częstotliwości w zakresie od 300kHz do 1MHz. Częstotliwość ta jest niższa niż w przypadku diatermii krótkofalowej pracującej w parametrach 27,1 MHz, ale wyższa niż próg pobudliwości skurczowej mięśnia. Dzięki temu przyspiesza naturalną regenerację w tkance biologicznej i sprawia, ze zabieg jest w 100% naturalny dla organizmu człowieka i całkowicie nieinwazyjny.

Zabieg wykonywany jest przy pomocy elektrody czynnej, trzymanej przez terapeutę oraz neutralnej, której położenie zależne jest od obszaru poddawanego terapii i od docelowego efektu terapeutycznego. Terapia ta poprawia efektywność technik manualnych i pozwala na głębszą penetrację komórek pacjentów oraz wzrost dotlenienia tkanek. Elektrody stosuje się w celu uzyskania termicznego i nietermicznego działania na tkanki. Stanowi to innowację, ponieważ w większości aparatów energia jest tworzona za pomocą elektrody i przenoszona do wnętrza tkanek. Tutaj natomiast energia przepływającej fali radiowej wzbudza ruch jonów wewnątrz komórek, odtwarzając ich naturalny potencjał. Dzięki temu energia tworzona jest w sposób naturalny, co zmniejsza ryzyko zastosowania terapii i ogranicza liczbę przeciwwskazań. Dzięki oddziaływaniu fali radiowej bezpośrednio na poziomie komórkowym nie występuje zjawisko rozproszenia energii, które ma miejsce w przypadku zastosowania alternatywnych fizjoterapeutycznych urządzeń, takich jak między innymi ultradźwięki, TENS, laseroterapia. W urządzeniach alternatywnych około 80% energii dostarczonej zostaje skupione na najbliższych warstwach skóry, co często jest przyczyną niedostatecznego wpływu zabiegu na tkanki leżące na niższych poziomach. Elektrody mogą dostarczać do ciała częstotliwość w sposób ogólny lub miejscowy oraz powierzchowny i głęboki. Głowice multipolarne natomiast umożliwiają miejscowe i bardzo płytkie oddziaływanie o wysokiej intensywności, redukując wpływ na tkanki głębiej położone. W ten sposób terapia ta modeluje sylwetkę, docierając do najbardziej problematycznych miejsc. Pojemnościowe elektrody: tworzą z powierzchnią skóry kondensator, dzięki czemu ładunki kumulują się wokół niego (działanie miejscowe, na niewielkiej głębokości zależnej również od częstotliwości. Niższa częstotliwość przekłada się na głębsze działanie). Rezystywne elektrody kumulują energię w tkankach o wysokiej rezystancji (np. tkanka tłuszczowa, kości, ścięgna, więzadła). Elektrody rezystywne umożliwiają również pracę bardziej rozproszoną oraz działanie pośrednie (ręka osoby wykonującej zabieg może stać się elektrodą i opracować trudnodostępne miejsca oraz wykonać techniki specjalistyczne, niedostępne dla klasycznych elektrod). Multipolarne elektrody: 3 bieguny w 1 głowicy umożliwiają wygodną i efektywną pracę na bardzo małych głębokościach (kilka mm).

Dzięki odpowiedniemu doborowi częstotliwości, mocy, rodzaju elektrod/głowic, ich umiejscowieniu na ciele, zastosowanym protokołom terapeutycznym i funkcjom uzyskujemy efekty dokładnie tam, gdzie są one pożądane (małe/duże powierzchnie, skóra/podskórna tkanka tłuszczowa, tkanki o dużej/małej rezystancji).

Podsumowując zastosowanie HiTech therapy reaktywuje fibroblasty skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz stymuluje naczynka krwionośne, co w efekcie przywraca prawidłową objętość twarzy. Selektywne ogrzewanie tkanek powoduje ujędrnienie skóry dzięki działaniu na kolagen. „Głębokie” działanie głowic koncentruje energię na warstwach tkanki pod skórą. Jest to delikatna i skupiona technika liftingu, która pomaga przywrócić elastyczność skóry poprzez stymulację odnowy jej fibroblastów. Wyeliminowanie zmarszczek i defektów skóry oraz zwiększenie jej elastyczności przywraca skórze naturalny wygląd. Dochodzi do stymulacji i elektrostymulacji zwiotczałych mięśni, „chomików”. Usuwany jest również nadmiar limfy. Działanie regenerujące wznawia i nasila przemiany wewnątrz i zewnątrzkomórkowe w różnych warstwach skóry, poprawiając jej napięcie i wygładzając zmarszczki, dzięki czemu skóra staje się jędrna i odzyskuje naturalny blask. Wysoka częstotliwość uśmierca komórki tłuszczowe przez ciepło powstające wewnątrz, dzięki zastosowaniu elektrod rezystywnych. Skutecznie radzi sobie również z cellulitem. HiTech therapy poprawia również kolor blizny, dzięki czemu wtapia się ona w otaczającą tkankę. Pomaga stymulować wydzielanie kolagenu wewnątrz blizny i powoduje jego zmniejszenie.

 

Wskazania do zabiegu:

 • modelowanie sylwetki
 • zagęszczenie i poprawa jędrności skóry na ciele
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • cellulit
 • działanie przeciwzmarszczkowe
 • zmarszczki i bruzdy mimiczne
 • utrata jędrności i wiotkość skóry
 • zaburzony owal twarzy
 • podwójny podbródek
 • worki i zmarszczki pod oczami
 • opadająca i wiotka powieka
 • optymalizacja procesów regeneracyjnych (działanie biostymulacyjne, poprawa krążenia i mikrokrążenia)
 • terapia blizn i rozstępów

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • rozrusznik serca
 • pompa insulinowa
 • neurostymulatory
 • przeszczepy
 • zakrzepowe zapalenie żył
 • aktywna choroba nowotworowa
 • gorączka/infekcje, aktywna opryszczka
 • zaburzenia czucia
 • oparzenia
 • jeśli chorujesz na cokolwiek innego pamiętaj o konsultacji ze specjalistą przed rezerwacją terminu zabiegu, ponieważ wyżej wymienione przeciwwskazania nie są ostateczne

HiTech therapy pozwala na holistyczne podejście do problemu i dzięki temu możemy tworzyć terapie łączone, m.in. z mezoterapią igłową czy mikroigłowa, peelingami chemicznymi, terapią światłem LED, zabiegami kosmoceutycznymi czy drenażem limfatycznym.

Zabiegi są bardzo przyjemne, relaksujące i nie wymagają okresu jakiej kolwiek rekonwalescencji. Można wykonywać je całym rokiem i nie wymagają one specjalnej pielęgnacji pozabiegowej.

Ilość zabiegów to kwestia indywidualna zależna od stanu w jakim obecnie znajduje się tkanka, nie mniej jednak jest to terapia, która obejmuje nie mniej niż 5 zabiegów wykonywanych co 7 dni a następnie zabiegi podtrzymujące/stymulujące.

Kliknij, aby zobaczyć efekty moich terapii.