Konsultacja kosmetologiczna, badanie, diagnostyka i analiza skóry + BEAUTY PLAN, konsultacja kosmetologiczna Warszawa

Konsultacja kosmetologiczna, badanie i diagnostyka skóry oraz beauty plan

Konsultacja kosmetologiczna to niezbędny i najistotniejszy element pierwszego spotkania, przed wykonaniem i rezerwacją jakiegokolwiek zabiegu. To spotkanie pozwala omówić możliwe i dostępne rozwiązania dla problemu z jakim się zgłaszasz, pozwala na zakwalifikowanie Cię do danego zabiegu oraz wykluczenie przeciwskazań do procedur zabiegowych oraz ustalenie kosztów zabiegu. W zależności od formy wybranej przez Ciebie konsultacji na takim spotkaniu mamy również możliwość badania, diagnostyki i analizy stanu skóry rożnymi metodami a na podstawie szczegółowego wywiadu kosmetologicznego ułożenia także spersonalizowanego dla Ciebie planu terapeutycznego obejmującego działania zarówno w kontekście pielęgnacji domowej jaki i profesjonalnej w gabinecie, prowadzące do usunięcia nieestetycznych zmian patologicznych, które stanowią dla Ciebie problem.  

W zależności od problemu i oczekiwań wybierz dla siebie odpowiednią formę konsultacji kosmetologicznej:

Konsultacja kosmetologiczna podstawowa to spotkanie, które pozwala: 

 • omówić dostępne i możliwe rozwiązania pozwalające pozbyć się danego problemu  
 • omówić wszystkie kwestie dotyczące zabiegu, który chciałabyś wykonać 
 • zakwalifikować Cię do zabiegu wykluczając tym samym przeciwskazania do procedur zabiegowych 
 • dokładnie wytłumaczyć działania, przebieg i efektywność zabiegów oraz postępowanie po zabiegu co pozwoli Ci na zaplanowanie zabiegów pod kątem zobowiązań zawodowych czy towarzyskich
 • przedstawić w sposób konkretny koszty danej procedury zabiegowej. 

Na konsultacji podstawowej możemy również dokonać oceny stanu skóry metodą wizualną i palpacyjną co jest rekomendowane jedynie dla osób chcących wykonać np. jednorazowy zabieg kosmetologiczny, zamykanie naczynek, zabiegi na ciało, depilację laserową czy też usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu. Forma konsultacji podstawowej ma inny cel i charakter zatem nie mamy tutaj możliwości przeprowadzania dokładnego wywiadu kosmetologicznego, który pozwala na znalezienie przyczyny istniejących zmian patologicznych, nie jest wykonywane tutaj badanie i diagnostyka skóry metodą aparaturową i nie jest omawiana w sposób szczegółowy codzienna pielęgnacja domowa w związku z tym po konsultacji podstawowej nie dostaniesz beauty planu z rozpisaniem pielęgnacji domowej, kosmetyków i pozostałych zaleceń (np. badania laboratoryjne). Taka wizyta wymaga znacznie więcej czasu, ma zupełnie inny charakter i cel, dlatego zapoznaj się z programem konsultacji kosmetologicznej z badaniem i diagnostyką skóry, gdzie po analizie wszystkich uzyskanych informacji dostaniesz ode mnie przygotowany tylko dla Ciebie spersonalizowany plan terapeutyczny!. 

Konsultacja kosmetologiczna z diagnostyką, badaniem i analizą skóry + BEAUTY PLAN

Forma tej konsultacji to obowiązkowa opcja, jeśli Twoim problemem są zmiany tj., trądzik, zanieczyszczenie skóry, zaskórniki, zmiany grudkowo-krostkowe, stany zapalne, przebarwienia różnego pochodzenia, reaktywność, skóra naczyniowa, sucha i podrażniona czy blizny, a także wtedy, gdy chcesz długoterminowo dbać o swoją skórę w sposób prawidłowy, opóźnić proces starzenia czy wykonać terapie przeciwstarzeniowe. Ze względu na przeprowadzane badanie skóry, poznanie zmian i uszkodzeń powstałych na różnych strukturach skóry ten rodzaj konsultacji minimalizuje także ryzyko wykonania zabiegu nieefektywnego czy nawet niewłaściwego. Kiedy oczekujesz szybkich i konkretnych efektów oraz pielęgnacji spersonalizowanej to pierwszym krokiem jest właśnie konsultacja z diagnostyką i badaniem skóry. 

Forma tej konsultacji obejmuje: 

 • szczegółowy wywiad kosmetologiczny obejmujący omówienie Twojego stylu i trybu życia 
 • omówienie stanu zdrowa, przyjmowanych leków i suplementów 
 • omówienie obecnej i/lub wcześniej stosowanej pielęgnacji domowej, wykonywanych zabiegów czy przebytych terapii leczniczych 
 • badanie skóry metodą aparaturową, face mapping, wizualną, palpacyjną  
 • przygotowanie spersonalizowanego beauty planu – planu pielęgnacji domowej

Po konsultacji kosmetologicznej z diagnostyką skóry:  

 • dowiesz się jakie zmiany patologiczne występują na poziomie zarówno płytszych i głębszych warstw skóry i naskórka 
 • dowiesz się co należy zrobić zarówno w kontekście pielęgnacji domowej i/lub profesjonalnej, aby usunąć powstałe już zmiany a także zapobiegać rozwojowi kolejnych 
 • dowiesz się co robić a czego nie robić, aby zapewnić skórze prawidłowe funkcje fizjologiczne dbając jednocześnie o prawidłowe oczyszczenie, nawilżenie, odżywienie, regenerację, opóźnienie procesów starzenia itp. 
 • dowiesz się jakie kosmetyki powinnaś stosować w codziennej pielęgnacji. W beauty planie dostaniesz listę konkretnych już produktów kosmetycznych, zawierających takie substancje aktywne, które będą pomocne w usuwaniu powstałych już zmian i będą zapobiegać powstawaniu kolejnym. Przy tworzeniu dla Ciebie beauty planu zawsze biorę pod uwagę możliwości finansowe jakie będziesz mogła przeznaczyć na zakup kosmetyków a wszystkie kosmetyki kupisz sama w Internecie. W gabinecie nie prowadzimy odsprzedaży kosmetyków, poza pojedynczymi produktami, dostępnymi jedynie dla profesjonalnych gabinetów 
 • dostaniesz również listę wskazówek dotyczących zasad pielęgnacji skóry, stylu i trybu życia  
 • jeśli na Twojej skórze znajdują się również niezauważone przez Ciebie wcześniej lub zignorowane zmiany będące wynikiem problemów hormonalnych, nietolerancji pokarmowych czy alergii to z pewnością się nimi zajmiemy i pokieruje Cię odpowiednio do konkretnego specjalisty np. dietetyka, dermatologa, endokrynologa itp. 
 • jeśli w plan terapeutyczny będziesz chciała wdrożyć również profesjonalne zabiegi lecznicze, estetyczne i pielęgnacyjne to w przygotowanym beauty planie dostaniesz informację jakie procedury zabiegowe będą w danym przypadku możliwe  
 • w niektórych sytuacjach, aby otrzymać pełny obraz przyczyny powstałych zmian należy wykonać dodatkowo badania laboratoryjne, co zostanie ustalone podczas pierwszej konsultacji. 

Do konsultacji z diagnostyką należy się przygotować!

Na konsultację kosmetologiczną z diagnostyką skóry należy bezwzględnie przyjść bez makijażu twarzy, oczu i szyji oraz przygotować skórę w odpowiedni sposób do badania. Nieprzygotowanie skóry do badania, niedokładne zmycie makijażu czy obecność produktów kosmetycznych na skórze tj. krem, tonik itp. skutkuje nieprawidłową diagnozą! 

Najpóźniej na godzinę przed wizytą w gabinecie umyj skórę twarzy oczu i szyi żelem bądź pianką minimum 2 razy, a jeśli zmywasz makijaż to nawet 3 razy obficie spłukując skórę letnią wodą. Po umyciu skóry nie nakładaj już absolutnie ŻADNEGO produktu tj.: tonik, lotion, krem czy tusz na rzęsy. 

Podczas konsultacji będziesz pytana szczegółowo o to jak wygląda Twoja obecna i/lub wcześniejsza pielęgnacji domowa zatem musisz przygotować się do odpowiedzi na te pytania, ponieważ podczas konsultacji w gabinecie nie ma za bardzo czasu na to, abyś szukała w Internecie stosowanych kosmetyków. Wystarczy abyś znała nazwę, markę stosowanego kosmetyku. Nie musisz drukować listy składników aktywnych. 

Jeśli w ostatnim czasie wykonywane były u Ciebie badania laboratoryjne możesz zabrać ze sobą aktualne wyniki badań oraz listę leków czy suplementów, które na stałe przyjmujesz. 

BEAUTY PLAN – plan pielęgnacji domowej, informacje o możliwych do wykonania zabiegach kosmetologicznych wraz ze wszystkimi pozostałymi zalecaniami dotyczącymi stylu życia, suplementacji i wykonania ewentualnych dodatkowych badań diagnostycznych zostaną wysłane mailowo po dokładnej analizie w ciągu 10 dni roboczych od dnia konsultacji. 

Kliknij, aby zobaczyć efekty moich terapii.